Helyünk a nagyvilágban

Kedves Bagiak!

A közbiztonság településünkön mindannyiunk számára kiemelten fontos kérdés.
Annak érdekében, hogy a rendőrség munkáját hatékonyan tudjuk segíteni még 2019 év végén megkezdtük egy új, műszakilag fejlett kamerarendszer fejlesztését.

Testületünk 5 darab új kamerát és a hozzátartozó rögzítőt örökölte az előző testülettől. Ezt a rendszert egy kamerával kiegészítettük valamint helyreállítottuk a "régi" rendszert is. Ennek köszönhetően 12 kamera kezdett el működni településünkön. Júliusban újabb 5 kamerát szereltünk fel, így a rendszer jelenleg 17 kamerával üzemel.
Időközben a belügyminisztérium által megfogalmazott irányelveknek megfelelő új kamerarendszer bevezetését kezdtük meg. Első lépésként egy új hírközlési lánc kialakítását tűztük ki célul. Az ehhez szükséges berendezések a mai napon érkeztek meg önkormányzatunkhoz (Közel 1 millió Forint értékben).

Az antennák a Keresztfa dűlőben található Telenor toronyra lesznek felszerelve. (Az elhelyezéshez szükséges engedélyezési folyamat  négy hónapig tartott).
Terveink szerint még idén felszereltetjük a berendezéseket a toronyra. Ezt követően kezdjük meg az újabb kamerák felszerelését illetve a régi, kissé már elavult berendezések cseréjét.
A fejlesztések során olyan rendszer kialakítását tűztük ki célul melyben a különféle komponensek (kamerák, rögzítők, hírközlési eszközök) csereszabatosak, kereskedelmi forgalomban könnyen beszerezhetőek, továbbá az önkormányzat nem függ egyetlen gyártótól vagy beszállítótól sem.
A most kialakított rendszer fokozatosan bővíthető, maximálisan 120-150 kamerát képes kezelni.

A rendszer része lesz egy olyan szoftver is amely egységes felületen képes megjeleníteni az összes kamera képét és a felvételek visszakeresést is megkönnyíti. Az új rendszer képes rendszámfelismerésre is, az adatokat visszakereshető módon (rendszám, időpont, helyszín eltárolja).

A jelenleg működő kameráknak köszönhetően több esetben illegális szemétlerakásra derült fény, továbbá a rendőrség munkáját több esetben tudtuk segíteni.
Bízunk abban, hogy a rendszer továbbfejlesztésével a bűnesetek megelőzése illetve felderítése hatékonyabb lesz.

Tisztelettel:

Palya Zoltán
polgármester

 

Bag Wiki

Ország  Magyarország
Régió Közép-Magyarország
Megye Pest
Járás Aszódi
Jogállás nagyközség
Polgármester Palya Zoltán (független)
Irányítószám 2191
Körzethívószám 28

 

Véletlen kép a galériából

templomi_kpek_48_20151015_1732921821.jpg
Weboldalunk sütiket (cookie) használ működése folyamán, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassa Önnek. A sütik használatát bármikor letilthatja! Bővebb információkat erről Adatkezelési tájékoztatónkban olvashat.
Bővebb információ Ok Letiltom